Profesyonel cam hizmeti

Otomobil camları, yol güvenliği açısından büyük önem taşır ve en küçük hasar bile ciddi sorunlara yol açabilir. Gecikmeden hasarlı camınızı uzmanlarımıza tamir ettirmeniz için yeterli bir sebep. Gerekirse profesyonel şekilde ve azami dikkatle tamamen yeni bir pencere de takabiliriz.

 

  • Fırlayan taşların neden olduğu hasarın hızlı ve uzman onarımı
  • Tüm ön camın profesyonel şekilde değişimi
  • Üçüncü taraf ve tam kapsamlı araç sigortası ile ücretsiz onarım

 

Cam hasarları

Ön camınızdaki küçük bir çatlak, çok da sorun olmadan onarılabilir. Ama uzun süre olduğu gibi bırakırsanız küçük bir delik kısa süre içerisinde uzun bir çatlağa dönüşür. O zaman yapılacak tek şey, tüm ön camın değişimidir. Aklınızda bulundurmanızda fayda var: Fırlayan taşların neden olduğu hasarın onarımı, çoğu üçüncü taraf ve tam kapsamlı sigorta poliçelerinin kapsamındadır ve bu yüzden tamamen ücretsizdir (fazlalık olmadan, fiyatı yükseltmeden). Yeni bir ön cam takılması gerekiyorsa da maliyetler, sigorta poliçenizde kabul ettiğiniz fazladan ödeme ile sınırlıdır.

Değişim mi onarım mı?

Fırlayan taşların neden olduğu hasarı onarmak mümkündür, ancak bu bazı yasal gerekliliklere ve teknik koşullara bağlıdır. Örneğin hasarlı bir arka veya yan camın daima değiştirilmesi gerekirken ön cam, özel sentetik reçineler kullanılarak onarılabilir. Ancak hasarın kesinlikle sürücünün görüş alanı dahilinde olmaması gerekir.

Bir güvenlik faktörü olarak otomobil camı

Bilmenizde fayda var: Aracınızdaki tüm pencereler, bir bütün olarak kaportanın stabilitesine katkıda bulunan bir güvenlik bileşenidir. Takılan otomobil camı da kişisel güvenlik açısından kritik önem taşır. Örneğin bir kaza durumunda ön camın hava yastığı için destek sağlaması gerekir. Çatlaması halinde bu basınca dayanamayacak ve kırılacaktır. En kötü ihtimalle bu durum hava yastığının çalışmasına engel olacak ve ciddi yaralanmaya yol açacaktır.

Uzman tavsiyemiz

Ön camınızda bir hasar oluşması durumunda kir ve nemi uzak tutmak için en kısa zamanda hasarlı alan üzerine şeffaf bant yapıştırmanızı tavsiye ederiz. Ardından profesyonel bir şekilde düzeltilmesi için gecikmeden bir uzmana danışın. Ön cam bantları, tüm Bosch Car Service’lerden ücretsiz olarak temin edilebilir.

BU SAYFAYI PAYLAŞIN: