Sürüş güvenliği sistemleri (ABS/ASR, ESP®) için profesyonel arıza teşhisi ve onarım

Bosch, otomotiv endüstrisinde dünyanın önde gelen elektronik araç sistemleri geliştirici ve üreticilerinden biridir. Bu uzmanlık, otomobilinizdeki elektronik güvenlik sistemlerinin profesyonel servisi ve gerekirse onarımı için eğitimli uzmanlarımıza güvenebileceğiniz Bosch Car Service’lerin bir artısıdır.

  • Tüm güvenlik sistemleri ve araç türleri için arıza tespit verileri
  • Orijinal ekipman standardında ürünlerden oluşan eksiksiz ürün yelpazesi
  • Mükemmel bakım ve onarım için en yeni test ekipmanları

Akıllı güvenlik sistemleri için uzman zihinler

Bosch Car Service’lerdeki profesyonel teknisyenler, sürüş güvenliği sistemleri hakkında bilinmesi gereken her şeyi bilir. Gereken uzman bilgiye ve gerekli test ekipmanlarına sahiptirler. Bu sayede otomobilinizdeki tüm sürüş güvenliği sistemleri – ABS, ASR veya ESP® için ayrıntılı servis yapma ve gereken onarımları gerçekleştirme konusunda tam donanımlıdırlar.

Sistematik güvenlik

Bosch, sadece 1995’te Elektronik Stabilite Programının (ESP) geliştirilmesinden bu yana değil her zaman araç güvenlik sistemlerinin geliştirilmesinde önemli bir rol oynamıştır. Gittikçe daha çok sayıda otomobil üreticisinin Bosch’un kaliteli ürünlerine güvenmesinin bir sebebi de budur. Bosch Car Service’lerin her zaman orijinal ekipman standardında tam yelpazede fren ürünlerini hazır bulundurduğunu ise söylemeye gerek yok. Ayrıca güvenlik sistemi bakımı için gereken verilere sürekli erişimimiz vardır, bu sayede güvenilir ve profesyonel sorun giderme ve arıza düzeltme hizmeti sunabiliriz.


ABS, ASR ve ESP® – ve aracınızda başka ne varsa

Aşağıda, bir sorun yaşamanız durumunda doğrudan bir Bosch Car Service uzmanına başvurmanızı sağlayacak en önemli güvenlik sistemlerinin kısa bir özeti yer alır.

Elektronik Stabilite Programı (ESP®)

ESP, örneğin yüksek hızda viraj alma sonucu aracın kontrolden çıkması durumunda muhtemel patinajı önler. Bunu da kontrolsüz yoldan çıkmayı durdurmak için fren veya motor kontrol sistemine etki ederek yapar.

Çekiş kontrol sistemi (ASR)

ASR, kalkarken veya hızlanırken tekerleklerin patinaj yapmasını durdurmak için tahrik torkunu düzenler. Bu da sadece stabiliteyi değil aynı zamanda yönlendirilebilirliği de garanti eder.

Kilitlemesiz fren sistemi (ABS)

Sert frenleme sonucu tekerlekler kilitlenirse araç artık yönlendirme eylemine tepki vermeyecektir. Bu durumda ABS teknolojisi, tekerleklerin ayrı ayrı durmaması ve kontrol altında tutulması için otomatik olarak fren basıncını azaltır.

BU SAYFAYI PAYLAŞIN: