Lastik servisi

Bosch Car Service, hava koşulları ne olursa olsun güvenli sürüş sağlamak için lastik değişiminden balans ayarına, jantların temizliğinden depolamaya kadar size eksiksiz bir lastik servisi sunar.

 

  • Balans ayarı, temizlik, depolama ve tekerlek değişimi
  • Şişirme basıncı servisi
  • Lider üreticilerden üstün kalitede lastikler

 

Kusursuz her yönden servis

Bosch Car Service, otomobiliniz için eksiksiz bir lastik servisi sunar. Hangi markanın alınacağı, montaj ve kış ve yaz lastikleri arasında değişim hakkında tavsiyelerde bulunabilir, dilerseniz uzman depolama hizmeti sunabiliriz. Profesyonel servis ve onarıma ek olarak uzmanlarımız şişirme basıncını ve lastik dişini de kontrol edecektir. Talep edilmesi halinde tek taraflı veya dengesiz lastik aşınmasını önlemek için yeni lastikleri takmadan önce tekerlek ayarını kontrol etmekten ve gereken ayarlamaları yapmaktan memnuniyet duyarız.

Dişinize dikkat edin!

Kanunlar gereği yaz lastiklerinde minimum 1,6 mm diş derinliği olması gerekir. Bununla birlikte biz, diş 3 mm’ye veya kış lastiklerinde 4 mm’ye azaldığında değişim tavsiye ederiz.

“4 x 4 x 4” kuralı da iyi bir rehberdir. Başka bir deyişle: Sadece en az 4 milimetre diş derinliği olan, 4 tekerleğin tümünde aynı dişi olan ve 4 yaşından eski olmayan lastiklerle sürüş yapın.

Soğukta yakalanmak

Hiç beklemediğiniz bir anda kar ve buzun sizi şaşırttığı oldu mu? Kaza riski kışın her zaman çok daha yüksektir.

Bu yüzden Ekim ayından Nisan ayına kadar daima kış lastikleri kullanmanızı tavsiye ederiz. Ek bilgi ve tavsiyeyi Lastik Rehberimizde bulabilirsiniz

Uzman tavsiyemiz

Otomobil lastiği kauçuğu, otomobil kullanılmasa bile yıpranır. Bu yüzden diş az aşınmış olsa bile en az her 10 yılda bir lastikleri değiştirmeniz gerekir. Bir lastiğin gerçek yaşı, üzerine damgalı dört haneli DOT numarasından görülebilir: Son iki hane üretim yılını ve ilk iki hane, üretim haftasını gösterir. Örneğin: “2600”, 2000 yılının 26. haftasını ifade eder.

BU SAYFAYI PAYLAŞIN: