Mekanik frenleme sistemlerinin profesyonel bakımı ve onarımı

Kusursuz çalışan bir frenleme sistemi sadece sizin açınızdan değil, karayollarındaki diğer kullanıcılar için de hayati önem taşır. Bu yüzden kendinizi emniyete alın ve tüm sistem bileşenlerinin durumunu düzenli aralıklarla kontrol ettirin. Çünkü bütün araçlar, günlük kullanım içerisinde doğal aşınmaya maruz kalan çok sayıda parça içerir. Bosch Car Service’de bakımın güvenliği sağlayacağı garantidir: Fren balataları, fren diskleri ve fren sıvısı gibi tüm aşınan parçaların durumunu kontrol eder, gerektiğinde profesyonel değişim hizmeti sunarız.

 

  • Orijinal Bosch fren diskleri ve fren balatalarının değişimi, takılması ve çıkarılmasının yanı sıra fren sıvısı değişimi için çekici fiyatta paketler
  • Orijinal ekipman standardında ürünlerden oluşan eksiksiz yelpaze
  • Uzman arıza teşhisi ve onarım için en yeni test ekipmanları

Bir otomobilin kullanım ömrü boyunca aşınan parçalar

Bütün araçlarda çok sayıda aşınan parça vardır – motor bölmesinde, zeminin altında veya yolcu bölmesinde. Bu ürünlerin çoğu, günlük araç kullanımı içerisinde doğal aşınmaya maruz kalır. Bu durum aşınmış fren disklerinde, egzoz sistemi korozyonunda gözlenebilir ve ayrıca şanzıman yağını da etkiler. Ancak bu tip aşınmalar her zaman hemen fark edilemediğinden otomobilinizi düzenli olarak kontrol ettirmek iyi bir fikirdir. Aksi takdirde oluşan hasar pahalı onarım işlemlerine, ve sadece sizi değil, diğer kullanıcıları da tehlikeye sokabilecek ani arızalara yol açabilir.

Bizim uzmanlığımız, sizin en iyi sigortanız

Söz konusu fren balataları ve disklerinin takılması, çıkarılması ve değiştirilmesi olduğunda bizim üstün uzmanlığımıza daima güvenebilirsiniz. Gereken teknik verilere ve bakım prosedürlerine kesintisiz erişim, kelimenin tam anlamıyla piyasadaki bütün araç markaları için gereken işi güvenilir ve profesyonel şekilde yapabilmemizi sağlar. Ayrıca tüm en yeni servis ekipmanları ve Bosch ürünü orijinal yedek parçalar, yolda maksimum güvenlik sağlar.

Fren kontrolü, bir güven meselesidir

Frenleme sisteminizde yapılan bakım ve onarım çalışmasına güvenebilmek şarttır. İşte bu yüzden fren balatalarını ve disklerini değiştirirken en küçük ayrıntılara bile azami şekilde dikkat ediyoruz. Söz konusu güvenlik olduğunda ödün vermediğimiz için biz, Bosch’un üst düzey ürünlerinin kalitesine güveniriz.

Bizim hedefimiz sizin güvenliğiniz

Aracınızdaki tüm frenleme sisteminin bakımı ve onarımı söz konusu olduğunda daima servis personelimizin uzmanlığına güvenebilirsiniz. Personelimiz, en yeni teknik gelişmelerden haberdar olmak için düzenli olarak Bosch tarafından düzenlenen eğitimlere katılır. Dahası, piyasadaki bütün araç markaları için gereken tüm teknik verilere ve bakım prosedürlerine kesintisiz erişimleri vardır. Ayrıca en yeni servis ekipmanları ve Bosch ürünü orijinal yedek parçalar, mümkün olan en yüksek güvenlik standartlarını garanti eder.

Uzman tavsiyemiz

Aracınızın frenleme mesafesinin çok uzadığını mı düşünmeye başladınız? Bunun sebebi, fren sıvısının aşırı şekilde eskimesi olabilir, durum buysa hiç gecikmeden değiştirilmesi gerekir. Aslında fren sıvısının kontrolü ve değiştirilmesi, en önemli araç bakım işlemlerinden biridir. Sıvı sürekli su emdiği için su içeriğinin %3 üzerine çıkması halinde yüksek sıcaklıklarda buhar kabarcıkları oluşabilir. Frenleme ile bu kabarcıklar sıkışır ve yeterli fren basıncının oluşmasına engel olabilir. En kötü senaryoda bu durum tüm frenleme sisteminin arızalanmasına neden olabilir. Tavsiyemiz: Kendi güvenliğiniz için otomobilinizdeki fren sıvısını her 2 yılda bir değiştirtin.

BU SAYFAYI PAYLAŞIN: